f Lapad, 2-2.5 km od Starego Miasta, 10 minut autobusem
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Lapad, 2-2.5 km od Starego Miasta, 10 minut autobusem

Jeśli pragniecie spędzić urlop w spokoju i ciszy, daleko od zgiełku miejskiego, a jednak macie pod ręką wszystko, co jest wam potrzebne, Lapad jest dla was dobrym celem podróży.Ta część Dubrownika jest oddalona od Starego miasta o 2-2.5 km. Dobre połączenia autobusowe (autobus nr 6 kursuje co 10 min., podróż do Starego miasta trwa 10-15 minut, a cena biletu na 1 godz. jazdy wynosi tylko 1,99 euro) decyduje o tym, że Lapad jest jedną z najatrakcyjniejszych części Dubrownika. Lapad jest małym „miastem w mieście“: znajdziecie tutaj pocztę, bank, aptekę, salon fryzjerski, różne małe sklepy oraz duże centrum handlowe z dużą liczbą sklepów (DOC). Atrakcją Lapadu jest także przepiękna, długa aleja spacerowa pełna kawiarni i restauracji, na końcu której znajdują się liczne przepiękne plaże. W części Lapadu o nazwie Babin Kuk możecie czerpać przyjemność z uprawiania sportów, takich jak siatkówka, piłka ręczna, tenis, na Lapadzie znajdują się także kino Lapad oraz liczne restauracje. Są tutaj także jedne z najpiękniejszych plaż dubrownickich - plaża Copacabana oraz Uvala Lapad, plaże Neptun i President oraz plaża Coral Beach.

Autobus & Taxi

Ruch kołowy wewnątrz miejskich murów obronnych, tj. w historycznym centrum Dubrownika jest zabroniony. Jeśli chodzi o ruch kołowy w Dubrowniku wewnątrz murów miejskich, Dubrownik jest świetnie obsługiwany przez taksówki. Postoje taksówek znajdują się przy obu wjazdach do starego centrum, na Ploče i Pile. Numer korporacji taksówkowej to 00385 (0)20 970, dostępny codziennie przez 24 godziny. Warto wiedzieć, że opłata początkowa za jazdę wynosi 25,00 kun (3,33 euro).

 

Możecie także korzystać z publicznego transportu miejskiego Libertas. Na Pile znajduje się przystanek autobusowy, na którym rozpoczynają trasę niemal wszystkie linie autobusowe w kierunku wszystkich części Dubrownika. Cena biletu na 1h jazdy autobusem wynosi 1,99 euro. Bilet możecie kupić w autobusie (cena 1,99 euro) lub w obojętnie którym kiosku (1,73 euro).

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie na www.libertasdubrovnik.com

Rozkład jazdy autobusu

Relacja: Autobus numer:
Lapad - Stari Grad 5, 6
Gruž- Lapad 7
Gorica Sv. Vlaha- Lapad 5

Bezpłatny numer do kierowania zapytań i reklamacji:0800 1910

Przeglądaj więcej