f Chorwacja, apartament, kwatery prywatne
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Kwatery prywatne w Chorwacji - to, co powinniście wiedzieć

Tym, co przyciąga do naszego małego kraju licznych turystów, jest jego piękna przyroda, różnorodna oferta turystyczna i gościnność tutejszych mieszkańców.
Podstawową cechą, która sprawia, że Chorwacja różni się od Hiszpanii, Turcji, Włoch, Grecji i pozostałych państw śródziemnomorskich, jest to, że Chorwacja nie jest skomercjalizowana (nie ma na każdym kroku McDonaldsa, żywność jest naturalna, nie ma wielkich sieci hoteli oraz dużych miast ...).

Chorwacjapodstawowefakty

W Chorwacji mieszka około 3 900 000 mieszkańców. Mieszkańcy Chorwacji to przede wszystkim Chorwaci, dominuje wyznanie rzymskokatolickie.
Chorwacja jest państwem o łagodnym klimacie adriatyckim- krótkie i łagodne zimy oraz długie i ciepłe lata. Przeciętna temperatura latem w Dalmacji wynosi 25°C, a zimą 10°C
Stolicą Chorwacji jest Zagrzeb zamieszkany przez 800 000 ludzi. Położony jest w północnej części Chorwacji. Radzimy odwiedzić go w obojętnie której porze roku oprócz lata.
Drugim pod względem wielkości miastem Chorwacji jest Split. 
Językiem urzędowym w Chorwacji jest język chorwacki. Większość ludzi na obszarze Dalmacji zna język angielski, a wielu (szczególnie w Dalmacji Południowej) zna także włoski.
Walutą obowiązująca w Chorwacji jest euro (EUR).
Najatrakcyjniejszą dla turystów częścią Chorwacji jest Dalmacja. Jest to obszar położony wzdłuż prawie całego wybrzeża Adriatyku. Dalmacja naprawdę ma co zaoferować – parki narodowe, rezerwaty przyrody, piękne miasta, w których zobaczycie liczne charakterystyczne cechy naszego kraju, jak i małe miejscowości, które staną się dla was oazą spokoju.

Przeglądaj więcej