f Gruž, 2 km od Starego miasta, 5 minut autobusem
 • Chorwacja

 • Kiedy?

 • Którzy?

 • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

  Gruž, 2 km od Starego miasta, 5 minut autobusem

  Gruž jest częścią Dubrownika, która jest bardzo atrakcyjna, ponieważ tu się znajduje Port Dubrownik, w którym zatrzymują się wszystkie statki przypływające do Dubrownika. Liczni turyści codziennie podróżują statkiem z Gruža na pobliskie wyspy Šipan, Lopud i Koločep. W Gružu znajduje się także główny Dworzec autobusowy. Gruž ma także dobre połączenia z pozostałymi częściami Dubrownika (autobus nr 7 kursuje na Lapad, autobusy numer 1A i 1B kursują do Starego Miasta, a cena biletu na 1 godz. jazdy wynosi tylko 12,00 kn /1,66 euro).

  W Gružu znajdziecie kawiarnie, restauracje, aptekę, duży dom handlowy, dużo mniejszych sklepów, duże centrum handlowe Konzum, centrum informacji turystycznej ... W Gružu znajduje się także główne dubrownickie targowisko, na którym codziennie można kupić świeże owoce i warzywa, jak i różne gatunki świeżych ryb.

  Autobus & Taxi

  Ruch kołowy wewnątrz miejskich murów obronnych, tj. w historycznym centrum Dubrownika jest zabroniony. Jeśli chodzi o ruch kołowy w Dubrowniku wewnątrz murów miejskich, Dubrownik jest świetnie obsługiwany przez taksówki. Postoje taksówek znajdują się przy obu wjazdach do starego centrum, na Ploče i Pile. Numer korporacji taksówkowej to 00385 (0)20 970, dostępny codziennie przez 24 godziny. Warto wiedzieć, że opłata początkowa za jazdę wynosi 25,00 kun (3,33 euro).

   

  Możecie także korzystać z publicznego transportu miejskiego Libertas. Na Pile znajduje się przystanek autobusowy, na którym rozpoczynają trasę niemal wszystkie linie autobusowe w kierunku wszystkich części Dubrownika. Cena biletu na 1h jazdy autobusem wynosi 12,00 kun / 1,66 euro. Bilet możecie kupić w autobusie (cena 15,00 kn lub 2,00 euro) lub w obojętnie którym kiosku (12,00 kn).

  Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie na www.libertasdubrovnik.com

  Rozkład jazdy autobusu

  Relacja: Autobus numer:
  Gruž -Stari Grad 1A, 1B, 3, 8
  Gruž- Lapad 7

  Bezpłatny numer do kierowania zapytań i reklamacji:0800 1910

  Przeglądaj więcej