f Cavtat, Chorwacja, Dubrownik, Adriatic, miasto nad morzem, Lotnisko Dubrovnik, łódź wycieczki Dubrovnik
  • Chorwacja

  • Kiedy?

  • Którzy?

  • Mapa
  • Plaże
  • Destynacja do odpoczynku
  • Oferta destynacji

Cavtat, Chorwacja

Cavtat jest miastem z pięknymi pałacami, domkami letniskowymi i hotelami, a także przyjemnym klimatem, bujną śródziemnomorską roślinnością, pięknymi plażami i zatoczkami. Jest jedynym miastem i największym ośrodkiem komunalnym w Konavle

W starożytności, na miejscu dzisiejszego Cavtatu, znajdowała się grecka osada Epidurum, a następnie Rzymianie założyli tu swoją wioskę Epidaurus. Piękno przyrody i bogate dziedzictwo kulturowe czyni go jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc nad Adriatykiem. Zwiedź mauzoleum rodziny Račić (będące dziełem najsłynniejszego rzeźbiarza chorwackiego, Ivana Meštrovića; znajdujące się na cmentarzu świętego Rocha), liczne stare pałace i miejsca upamiętniające żeglarzy i marynarzy, ruiny rzymskiego teatru, mury miejskie, pałac książęcy (renesansowy pałac z XVI wieku, będący niegdyś siedzibą księcia Dubrovnika, obecnie jest galerią, posiadającą ogromną liczbę dzieł sztuki).

Cavtat – to, co powinniście wiedzieć

Cavtat jest małym miasteczkiem nad morzem, 18 km na południe od Dubrownika. Jest to miejscowość przepięknych pałaców i willi, o łagodnym klimacie, pełna bujnej roślinności, przepięknych plaż (kamienistych, betonowych i piaszczystych) oraz zatoczek.

Jakiesą połączeniaDubrownikiem?

Cavtat znajduje się 18 km od Dubrownika. Autobus numer 10 z Cavtatu do Dubrownika kursuje co godzinę w obu kierunkach. Od Cavtatu do Dubrownika możecie także dotrzeć statkiem, który kursuje kilka razy dziennie. Doskonałe połączenia z Dubrownikiem są także jedną z przyczyn wielkiej popularności Cavtatu i dużej liczby turystów go odwiedzających. Cavtat znajduje się tylko o 5 km od portu lotniczego Dubrownik. Miejscowość Mlini znajduje się 10 km od Cavtatu. Musicie przejechać przez Milini, jadąc do Dubrownika.Wiele statków codziennie wypływa z Cavtatu na pobliskie wyspy.

Jak duży jest Cavtat?

W Cavtacie mieszka ponad 2 000 mieszkańców. Ta liczba się zwiększa o licznych turystów w czasie sezonu letniego. Znajduje się tu liczne restauracje i kawiarnie, kilka sklepów, targowisko ze świeżymi warzywami, poczta, bank, organizacja turystyczna, centrum fitness, korty tenisowe, szkoła nurkowania, ośrodek sportów wodnych. Cavtat może zaoferować także wiele innych rozrywek. Jest bardzo atrakcyjną destynacją dla rodzin z dziećmi, ponieważ oferuje piękne plaże dostosowane do potrzeb dzieci oraz wspaniałą atmosferę relaksu.

Przeglądaj więcej